Prof. Dr. M. Levent Alimgil

Adresimiz
Hakkı Yeten Cad No 23 Vital Fulya Plaza Kat 8 Teşvikiye / İstanbul

İletişim
+905462170810

Randevu Alın

Lütfen aşağıdaki formu doldurunuz!

Tetkikler

GÖZ HASTALIKLARI TANISINDA TETKİKLER

OCT (Optical Coherence Tomography)

Bu cihaz bize merkezi retina, sarı nokta ve görme sinirinin tomografik görüntüsünü ve doku kalınlıklarını ölçer. Sarı nokta hastalığı ve glokom (Göz tansiyonu) hastalığı tanı ve takibinde çok değerlidir.

GÖRME ALANI

Gözün fonksiyonel kapasitesini değerlendirmek için en değerli tetkik yöntemidir. Glokom, retina hastalıkları ve nörooftalmolojik hastalıklarda tanı ve takibe yardımcı olur.

TOPOGRAFİ

Kornea adını verdiğimiz dokunun yapısal ve kırıcı ortam özelliklerini ölçer. Hem keratokonus gibi kornea hastalıklarının tanısında, hem de refraktif cerrahi planlanan hastaların tedavi planlaması ve takibinde çok değerli bir yöntemdir.

ANJİOGRAFİ (FFA)

Damardan verilen bir ilaç yardımı ile göz dibi damarlarının incelenmesi için kullanılır. Diyabetik retina hastalığı, sarı nokta hastalığı, damar iltihaplarının tanı ve tedavi planlamasında kullanılır.

BİOMETRİ

Katarakt ameliyatı olacak hastalarda göz içine konacak yapay mercek derecesini tespit etmek için kullanılır.

ULTRASONOGRAFİ

Çeşitli ortam kesiflikleri sebebi ile göz dibi muayenesinin yapılamadığı durumlarda gözün arka bölgesinin görüntülenmesini sağlar.

PAKİMETRE

Kornea kalınlığını ölçen cihazların genel adıdır.

PLUSOPTİX

Bebeklerde 6 aylıktan itibaren göz bozukluk ve göz kaymalarını teşhis ederek muhtemel göz tembelliği risklerinin ortadan kaldırılmasını sağlar.